Γενικά

ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΓΙΟΡΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΓΗ

Με μεγάλη χαρά σάς προσκαλούμε στην αποχαιρετιστήρια γιορτή και τη γιορτή αποφοίτησης των μαθητών/τριών τού Γυμνασίου μας, η οποία θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2024, στις 19:00.
Η γιορτή αυτή σηματοδοτεί την ολοκλήρωση μιας σημαντικής εκπαιδευτικής διαδρομής για τα παιδιά όλων των τάξεων του σχολείου μας αλλά και την έναρξη νέων προκλήσεων για τους/τις μαθητές/τριες της Γ ́ τάξης.
Θα χαρούμε να μοιραστούμε μαζί με όλους εσάς, τους γονείς και κηδεμόνες όλων των παιδιών τού σχολείου μας, αυτήν τη χαρούμενη και σημαντική στιγμή!
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης θα περιλαμβάνει:
Στο Αμφιθέατρο του Σχολείου:

• Παρουσίαση θεατρικού, βασισμένου στην ταινία «Το ξύλο βγήκε από τον παράδεισο» από τον Όμιλο Θεάτρου τού σχολείου μας με υπεύθυνες καθηγήτριες τις φιλολόγους Διονυσία Μαράκη και Ιωάννα Ειρήνη Σφακιανάκη (διάρκεια περίπου 45’)

Στην πίσω αυλή (γήπεδο του μπάσκετ):

• Αποχαιρετιστήριο μήνυμα στους/στις μαθητές/τριες και ιδιαίτερα στους/στις αποφοίτους τής Γ ́ τάξης τού Γυμνασίου μας
  • Απονομή αναμνηστικών από τον Σύλλογο Διδασκόντων/ουσών τού Σχολείου στα παιδιά τής Γ ́ τάξης
  • Προβολή βίντεο (περίπου 10’), δημιουργημένου από τα παιδιά τής Γ’ τάξης, από τα γυμνασιακά τους χρόνια
  • Το υπόλοιπο μέρος τής γιορτής έχει οργανωθεί από τον Σύλλογο Γονέων/Κηδεμόνων τού Πρότυπου Γυμνασίου Ηρακλείου.

Ελπίζουμε να σας έχουμε κοντά μας, για να ανταλλάξουμε ευχές για ένα όμορφο και
ανέμελο καλοκαίρι!!!