2ο ΑΝΟΙΚΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ: “Αγχώδεις Διαταραχές στην Παιδική και Εφηβική Ηλικία”

Το Πρότυπο Γυμνάσιο Ηρακλείου, το Πρότυπο Γενικό Λύκειο Ηρακλείου και η Σύμβουλος Εκπαίδευσης επιστημονικής αρμοδιότητας των Φιλολόγων και παιδαγωγικής ευθύνης-μέλος ΕΠ.Ε.Σ. τού Πρότυπου Γυμνασίου Β.Καλοκύρη, πιστεύοντας στην επικοινωνία και τη συνεργασία του Σχολείου με την εκπαιδευτική και την ευρύτερη κοινότητα για την αντιμετώπιση των προκλήσεων της σύγχρονης πραγματικότητας, προσκαλούμε εκπαιδευτικούς, γονείς, ευρύτερο ενδιαφερόμενο κοινό στο 2ο Ανοικτό Διαδραστικό Σεμινάριο με τίτλο: “Αγχώδεις Διαταραχές στην Παιδική και Εφηβική Ηλικία” και ομιλητή τον Γεώργιο Σαμιωτάκη, Ψυχίατρο Παιδιών και Εφήβων στην Παιδοψυχιατρική κλινική ΠαΓΝΗ, Επιμελητή ΕΣΥ.

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί τη Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2024 από 18:00 έως 20:00, στο Αμφιθέατρο του σχολικού κτηρίου των Προτύπων Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου (πρώην ΠΕΚ), Εσταυρωμένος, οδός Γ. Κορνάρου 17.

Εκδήλωση ενδιαφέροντος στον σύνδεσμο: