Ολοκλήρωση της διαδικασίας εγγραφής

Για την ολοκλήρωση της εγγραφής των μαθητών και μαθητριών που θα φοιτήσουν στην Α’ τάξη πρέπει κάθε γονέας (1ος και 2ος κηδεμόνας) του μαθητή/τριας  να προσκομίσει στο σχολείο υπεύθυνη δήλωση  στην οποία να δηλώνει: «1. επιθυμώ την ενημέρωσή μου στο τηλέφωνο και το email που αναγράφονται στη δήλωση μου. 2. Η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας …………………………………………………………………………………………… είναι ίδια με τη δική μου.» ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας είναι διαφορετική από αυτήν του γονέα θα πρέπει να δηλωθεί. Την υπεύθυνη δήλωση μπορείτε να την εκδώσετε ηλεκτρονικά (https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses) ή να την συμπληρώσετε χειρόγραφα και να βεβαιώσετε το γνήσιο της υπογραφής σε ΚΕΠ. Την υπεύθυνη δήλωση μπορείτε να τη στείλετε στο email του σχολείου (gympira@sch.gr) σε μορφή pdf ή να την προσκομίσετε δια ζώσης μέχρι την Παρασκευή 08/09/2023. Επιπλέον πρέπει να προσκομίσετε δια ζώσης, φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας του παιδιού και το συμπληρωμένο  Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή/τριας (ΑΔΥΜ), το αργότερο μέχρι 08/09/2023.

Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε την υπεύθυνη δήλωση.

Πατήστε εδώ για να κατεβάσετε το ΑΔΥΜ που θα συμπληρωθεί από το γιατρό σας.