Ευχαριστήριο μήνυμα σε γονείς

Η Διεύθυνση και το διδακτικό προσωπικό του Πρότυπου Γυμνασίου Ηρακλείου, ευχαριστούν θερμά:

1. τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων  για την ευγενική προσφορά δεκατεσσάρων  (14 ) τάμπλετ
  2. την κ. Λία Δημοπούλου, μητέρα της μαθήτριας Φρουδαράκη Μαρίνας, η οποία εις μνήμην του πατρός της, Νικολάου Δημόπουλου, προσέφερε δώδεκα (12) τάμπλετ.

Τα τάμπλετ, όλα σύγχρονης τεχνολογίας, χρησιμοποιούνται  ήδη από τους μαθητές,  κατά τη διάρκεια  της διδασκαλίας, καθώς και στις διάφορες δράσεις του σχολείου. Η άμεση ευαισθητοποίηση και οι παραπάνω χειρονομίες των γονέων συμβάλλουν καθοριστικά στην ποιοτική αναβάθμιση της παρεχόμενης εκπαίδευσης στο σχολείο. Αποδεικνύεται, έτσι έμπρακτα, για άλλη μια φορά, ότι με συνεργατική διάθεση και αίσθημα αλληλεγγύης μπορούμε να επιτύχουμε πολλά προς όφελος του σχολείου.