Εκδρομές Μετακινήσεις

Ανάθεση της εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/τριών τού Πρότυπου Γυμνασίου Ηρακλείου  σε Βιέννη – Μπρατισλάβα – Μπρνο

Σύμφωνα με την Υ.Α 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456 Β) του Υ.ΠΑΙ.Θ., ανακοινώνεται ότι το Πρότυπο Γυμνάσιο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή, ανέθεσε, με την προϋπόθεση ότι μέχρι την Τρίτη 19/12/2023 θα συγκεντρωθεί ο προβλεπόμενος αριθμός δηλώσεων συμμετοχής, τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/μαθητριών του Πρότυπου Γυμνασίου σε Βιέννη – Μπρατισλάβα – Μπρνο, στο πλαίσιο του ΠΣΔ, από την Πέμπτη 11 Απριλίου 2024 μέχρι την Δευτέρα 15 Απριλίου 2024, στο ταξιδιωτικό γραφείο Le Grand travel, και ειδικότερα για την προσφορά μετάβασης αεροπορικώς από το Ηράκλειο στην Βιέννη μέσω Αθήνας και  επιστροφή από την Μπρατισλάβα στο Ηράκλειο, μέσω Αθηνών,  διαμονή στα ξενοδοχεία Roomz Vienna Prater 4* στη Βιέννη και Clarion Congress 4* στην Μπρατισλάβα, κρίνοντας την προσφορά αυτή ως απόλυτα σύμφωνη με τις προϋποθέσεις τής σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος, και ως την πλέον συμφέρουσα οικονομικά.

Συνολικά κατατέθηκαν στη Διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από τρία (3) ταξιδιωτικά γραφεία.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. LE GRAND TRAVEL
  2. LANDMARKS TRAVEL
  3.  VAI TRAVEL

οι οποίες δημοσιοποιούνται και στην ιστοσελίδα τού σχολείου μας.

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 τού άρθρου 14 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις  λήγει την Δευτέρα 18/12/2023 και ώρα 12:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο Γραφείο τής Διεύθυνσης του σχολείου.

Πατήστε εδώ για να δείτε τις προσφορές και την ανάθεση.