Γενικά Εκδρομές Μετακινήσεις

Ανάθεση της εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/τριών τού Πρότυπου Γυμνασίου Ηρακλείου  σε Μιλάνο – Βενετία – Βερόνα

Σύμφωνα με την Υ.Α 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456 Β) του Υ.ΠΑΙ.Θ., ανακοινώνεται ότι το Πρότυπο Γυμνάσιο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή, ανέθεσε, με την προϋπόθεση ότι μέχρι την Τετάρτη 10/01/2024 θα συγκεντρωθεί ο προβλεπόμενος αριθμός δηλώσεων συμμετοχής, τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/μαθητριών του Πρότυπου Γυμνασίου σε Μιλάνο – Βενετία – Βερόνα, στο πλαίσιο του ΠΣΔ, από την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2024 μέχρι την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2024, στο ταξιδιωτικό γραφείο Landmarks travel, και ειδικότερα για την προσφορά μετάβασης αεροπορικώς από το Ηράκλειο στο Μιλάνο μέσω  Αθήνας και  επιστροφή από  το Μιλάνο στο Ηράκλειο, μέσω Αθήνας,  διαμονή στα ξενοδοχεία NOVOTEL MILANO MALPENSA AIRPORT 4* στο Μιλάνο και (1 νύχτα) και VENICE MICHELANGELO 4* (3 νύχτες), κρίνοντας την προσφορά αυτή ως απόλυτα σύμφωνη με τις προϋποθέσεις τής σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος, και ως την πλέον συμφέρουσα οικονομικά.

Συνολικά κατατέθηκαν στη Διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από τρία (3) ταξιδιωτικά γραφεία.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. LANDMARKS TRAVEL
  2. VAI TRAVEL
  3. LE GRAND TRAVEL

οι οποίες δημοσιοποιούνται και στην ιστοσελίδα τού σχολείου μας.

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 τού άρθρου 14 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις  λήγει την Τετάρτη 27/12/2023 και ώρα 12:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο Γραφείο τής Διεύθυνσης του Σχολείου.

Πατήστε εδώ για να δείτε τις προσφορές και την ανάθεση.