Γενικά Δράσεις

11η Διημερίδα (αλληλο-)διδακτικής. Διδάσκοντας “με λογισμό και μ’ όνειρο”. Έμπνευση και Δημιουργία στη διδασκαλία των φιλολογικών μαθημάτων στο Γυμνάσιο και το Λύκειο

Συμβολικά, στην έναρξη της νέας χρονιάς, 2024, η Σύμβουλος Εκπαίδευσης κ. Β. Καλοκύρη μάς προσκαλεί να συμμετάσχουμε στην 11η Φιλολογική – Επιμορφωτική Διημερίδα μας, 19 και 20 Ιανουαρίου 2024, για να ανταλλάξουμε προβληματισμούς, ιδέες και προτάσεις, ανανεώνοντας και ενδυναμώνοντας τη διάθεση και τη δημιουργική μας έμπνευση καθώς και τις διδακτικές και παιδαγωγικές μεθόδους και πρακτικές μας.

Η Διημερίδα μας θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή (απόγευμα) 19 Ιανουαρίου και το Σάββατο (πρωί) 20 Ιανουαρίου στο Αμφιθέατρο (πρώην ΠΕΚ) του σχολικού κτηρίου τού Προτύπου Γυμνασίου και ΓΕ.Λ. Ηρακλείου, σύμφωνα με το Πρόγραμμα που υπάρχει εδώ.

Για τους/τις Συναδέλφους, επιστημονικής αρμοδιότητας της κας Καλοκύρη, σχολείων τής περιφέρειας του Ηρακλείου, αν η απόσταση αποτελεί εμπόδιο, είναι διαθέσιμη η παρακολούθηση διαμέσου της ηλεκτρονικής διεύθυνσης: https://minedu-secondary.webex.com/meet/kalokyri

Πατήστε εδώ για να δείτε ολόκληρο το έγγραφο.