Γενικά Εκδρομές Μετακινήσεις

Ανάθεση της εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/τριών τής Γ’ Γυμνασίου τού Πρότυπου Γυμνασίου Ηρακλείου στην Αθήνα

Σύμφωνα με την Υ.Α 20883/ΓΔ4/12-02-2020 (ΦΕΚ 456 Β) του Υ.ΠΑΙ.Θ., ανακοινώνεται ότι το Πρότυπο Γυμνάσιο Ηρακλείου, μετά τη σχετική προκήρυξη και την αξιολόγηση των προσφορών από την αρμόδια επιτροπή, ανέθεσε, με την προϋπόθεση ότι μέχρι την Τρίτη 05/12/2023 θα συγκεντρωθεί ο προβλεπόμενος αριθμός δηλώσεων συμμετοχής, τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών/μαθητριών τής Γ΄ Γυμνασίου στην Αθήνα, στο πλαίσιο του αναλυτικού προγράμματος της Γ’ Γυμνασίου και των δράσεων ενημέρωσης των μαθητών/τριών, από την Τετάρτη 6 Μαρτίου 2024 μέχρι το Σάββατο 9 Μαρτίου 2024, στο ταξιδιωτικό γραφείο Landmarks, και ειδικότερα για την προσφορά μετάβασης αεροπορικώς από το Ηράκλειο στην Αθήνα,  διαμονή στο ξενοδοχείο 4* The Stanley Hotel  στην Αθήνα και επιστροφή αεροπορικώς στο Ηράκλειο, κρίνοντας την προσφορά αυτή ως απόλυτα σύμφωνη με τις προϋποθέσεις τής σχετικής πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος, και ως την πλέον συμφέρουσα οικονομικά.

Συνολικά κατατέθηκαν στη Διεύθυνση του Σχολείου προσφορές από τρία (3) ταξιδιωτικά γραφεία.

Με  τη σειρά πρωτοκόλλησης είναι τα εξής:

1. LANDMARKS TRAVEL

2. VAI TRAVEL

3. LE GRAND TRAVEL

οι οποίες δημοσιοποιούνται και στην ιστοσελίδα τού σχολείου μας.

Επίσης, στο email τού σχολείου στάλθηκε προσφορά με αρχείο που ανοίγει με χρήση κωδικού και δεν γίνεται δεκτή όπως ρητά αναφέρεται στη σχετική προκήρυξη.

Υπενθυμίζεται ότι, βάσει της παραγράφου 2 τού άρθρου 14 της προαναφερθείσας υπουργικής απόφασης, η προθεσμία για πιθανές ενστάσεις  λήγει την Παρασκευή 01/12/2023 και ώρα 13:00, οπότε και θα πρέπει να έχουν υποβληθεί στο Γραφείο τής Διεύθυνσης του σχολείου.

Πατήστε εδώ για να δείτε τις προσφορές και την ανάθεση.