Πολιτιστικές

Επίσκεψη ερευνητών τού ΙΤΕ στο σχολείο μας: Ομιλία στην Α΄ τάξη και συνέντευξη_18/1/2023

Την Τετάρτη 18/01/2023 επισκέφθηκαν το σχολείο μας οι ερευνητές τού ΙΤΕ Ιωάννης Παραδεισανός και Ειρήνη Κατσιπουλάκη στο πλαίσιο του Ομίλου “Μικροί Δημοσιογράφοι εν τάξει” και του πολιτιστικού προγράμματος “Πειρ και Μανία: Μαθητικό περιοδικό τού Π.Γ.Η.” με υπεύθυνες καθηγήτριες τη Βασιλική Πιτερού, την Ασημένια Χαρκιωτάκη και τη Μαρία Γρινιεζάκη. Ο κ. Παραδεισανός και η κ. Κατσιπουλάκη μίλησαν για την έρευνα στους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ τάξης τού σχολείου μας (6η ώρα). Στη συνέχεια, κατά την 7η και 8η ώρα βρέθηκαν με τα παιδιά τού Ομίλου και τις υπεύθυνες εκπαιδευτικούς, όπου οι μαθητές και οι μαθήτριες τους πήραν συνέντευξη και συζήτησαν αναλυτικότερα κάποια θέματα μαζί τους.